Pomoc na odbudowę i poprawę wartości użytkowej pszczół

Również w ramach tej interwencji wnioski o pomoc mogą składać wyłącznie organizacje pszczelarskie. Wsparcie finansowe przyznaje się im do zakupu: matek pszczelich (pochodzących z linii hodowlanych, dla których prowadzone są księgi lub rejestry lub z pasiek hodowlanych, w których prowadzona jest ocena przez podmiot upoważniony przez ministra rolnictwa), odkładów lub pakietów pszczelich z matkami (pochodzących z linii hodowlanych, dla których prowadzone są księgi lub rejestry lub z pasiek hodowlanych, w których prowadzona jest ocena przez podmiot upoważniony przez ministra rolnictwa) oraz odkładów lub pakietów pszczelich (pochodzących od producentów, którzy uzyskali rekomendację związków lub zrzeszeń pszczelarzy, gwarantujących między innymi, że matki w pakietach i odkładach pszczelich pochodzą z linii hodowlanych, dla których prowadzone są księgi lub rejestry).

Refundacji podlega do 70 proc. kosztów netto zakupów, a roczna kwota pomocy dla beneficjenta nie może przekroczyć 10 000 zł. Również w tym przypadku organizacje pszczelarskie mogą ubiegać się o refundację udokumentowanych wydatków bezpośrednio związanych z wykonaniem projektu do 4 proc. wsparcia udzielonego za ich pośrednictwem pszczelarzom, jednak kwota ta nie może przekraczać 30 zł w przeliczeniu na pszczelarza.

Producenci matek, pakietów i odkładów pszczelich, którzy chcą uczestniczyć w realizacji interwencji „Pomoc na odbudowę i poprawę wartości użytkowej pszczół", zobowiązani są dostarczyć do Centrali ARiMR (Departament Rynków Rolnych ARiMR, ul. Poleczki 33, 02-822 Warszawa) wystawione w 2023 r. oryginalne zaświadczenia weterynaryjne o zdrowotności rodzin pszczelich. Aktualizowana na bieżąco lista producentów, dokonywane zakupy u których będą podlegały refundacji w danym roku pszczelarskim, jest dostępna pod adresem: https://www.gov.pl/web/arimr/rok-pszczelarski-2023.

Na stronie

Odwiedza nas 3672  gości oraz 0 użytkowników.

  • Użytkowników 2
  • Artykuły 51
Informacja o cookis

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności