Aktualności

Featured

Projekt I Przygoda „W Krainie Wołochów”

Projekt I Przygoda „W Krainie Wołochów” realizowany jest pod patronatem naszego Stowarzyszenia. Jest to Karpacka inicjatywa finansowana ze środków Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030 za pośrednictwem Stowarzyszenia „Pro Carpathia”.

 W ramach projektu zrealizowano dla przedszkolaków następujące warsztaty:

  • plastyczny „Wzory wołoskie”;
  • muzyczny „Muzyka gór w pieśni pasterskiej”
  • lekcje muzealne w Sanockim Skansenie.

 Zwieńczeniem projektu był I Rodzinny Piknik  Wołoskie Klimaty zorganizowany 27 września w ogrodzie Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 2 w Sanoku w dzielnicy Wójtostwo. Podczas imprezy zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym na temat ”Wakacyjne poszukiwania śladów Wołochów”. Uczestnicy Pikniku mogli skorzystać bezpłatnie z wielu atrakcji np. jazdy konnej, zabaw prowadzonych przez Wodzireja, wysłuchać opowieści Bajarza czy nauczyć się lepić z gliny lub popróbować „czesania wełny” tradycyjną metodą. Piękne dekoracje i stoiska z rękodziełem, nasze stoisko edukacyjne z miodem i pszczelarskimi sprzętami, Swojskie jadło i występy Zespołów Ludowych (między innymi Lisznian i Małych Rogowiców) stworzyło atmosferę wyjątkową, dzięki czemu uczestnicy mogli poczuć się „jak w Krainie Wołochów” i poznać ich zwyczaje oraz kulturę.

Cieszymy się ze współpracy z grupą nieformalną pod nazwą Mocna Grupa a dzięki owocnej współpracy udało nam się przyłożyć rękę do tej fantastycznej inicjatywy. Brawo MY.

piknik2 piknik3
piknik4 piknik4 piknik6

Na stronie

Odwiedza nas 1623  gości oraz 0 użytkowników.

  • Użytkowników 27
  • Artykuły 50
Informacja o cookis

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności