Aktualności

Featured

Kampania Podziękuj pszczole

Podziękuj pszczole

Bieszczadzkie Okręgowe Zrzeszenie Pszczelarzy w Sanoku bierze udział w kampanii „Podziękuj Pszczole” organizowanej przez Fundację Apikultura z ramienia PP Tomasz Łysoń. Kampania została zainaugurowana podczas wydarzenia “Wielki Dzień Pszczoły” w Wadowicach, 14 maja 2023 roku.  

Celem kampanii społecznej “Podziękuj Pszczole” jest zwrócenie uwagi na rolę pszczół w ekosystemie oraz na ich znaczenie dla człowieka. Kampania skupia się na dotarciu do jak największej ilości osób aktywnych w social mediach. Chcąc zostać promotorem kampanii wystarczy wykonać zdjęcie z produktem, który zawdzięczmy pszczołom i oznaczyć je hasztagiem #podziekujpszczole.

Dlaczego „podziękuj pszczole”? - Hasło przewodnie kampanii ma na celu wydobyć ze społeczeństwa pewnego rodzaju wdzięczność za pracę zapylaczy. Pszczoły, aby znaleźć pokarm i przetrwać, potrzebują różnorodnych siedlisk i wielu gatunków roślin. Jednocześnie same przyczyniają się do zachowania bioróżnorodności, bo jako zapylacze odgrywają ogromną rolę w rozmnażaniu roślin i odżywaniu zwierząt. Zubożenie ekosystemów oznacza zatem zagrożenie nie tylko dla pszczół, ale także dla innych gatunków zwierząt i roślin, a tym samym dla człowieka. Dlatego warto choć przez moment zastanowić się, co dzięki pszczołom otrzymujemy i za co warto im podziękować .

Strona kampanii - www.podziekujpszczole.pl

Na stronie

Odwiedza nas 1568  gości oraz 0 użytkowników.

  • Użytkowników 27
  • Artykuły 50
Informacja o cookis

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności